Jdi na obsah Jdi na menu
 


WT Tábor 4.-5.4.2009

11. 4. 2009

O víkendu 4.-5.4.2009 jsme se zúčastnili prvních letošních working testů v České republice. Testy posuzovali angličtí rozhodčí Mark a Jamie Bettinsonovi. Working testů se zúčastnilo přibližně 50 psů ve třídách E,L,M a S. Přijeli i soutěžící z Rakouska a Maďarska.

Rozhodčí pojali testy i jako možnost nás a naše pejsky něco nové naučit. Měli jsme možnost při nevydařeném aportu, tuto disciplinu si znovu vyzkoušet (samozřejmě už bez bodů) a pomoci pejskovi zdárně úkol splnit a tím budovat jeho sebevědomí.

Crazy letos nastupuje ve třídě M, ve které nastoupilo 8 pejsků (polovina ze zahraničí). Crazy podávala při aportování jednotlivých markingů spolehlivý výkon. Bohužel při dvojitém markingu, kde byly dva aporty za sebou, se rozhodla, že přinese nejdřív ten vzdálenější (nejdřív měla přinést bližší). Aporty ležely ve vzdálenosti přibližně 60 a 80 metrů od nás. Tím došlo k nedodržení pořadí a my jsme dostali známku nula. Byla to moje chyba, protože jsem zapískal pozdě a ještě k tomu špatně. Potom nám bylo umožněno zkusit si tuto disciplinu znovu. To už jsme zvládli a bylo nám řečeno, že jsme mohli dostat známku 18 (ale na kdyby se nehraje). Zkoušky ve třídě M dokončili pouze 4 psi.

Během víkendu jsme se dozvěděli plno nových informací. Rozhodčí se snažili nám i našim pejskům pomáhat a poradit do budoucna, na co se máme zaměřit. Nejlepší výkony předvedli pejsci maďarské vůdkyně Rity Kökény.

 

Obrazek

 

 

Obrazek